Kreatywne pomysły na recykling plastikowych butelek

Recykling plastikowych butelek – pomysły na 4 praktyczne sposoby ich ponownego wykorzystania

Plastikowe butelki, które kupujemy w sklepach rzadko kończą swój żywot na wysypisku śmieci. Wiele firm specjalizuje się w recyklingu i powtórnym wykorzystaniu plastikowych butelek, jednak każdy z nas może osobiście zrobić wiele, by te produkty lepiej służyły nam i środowisku. W tym artykule przedstawimy 4 sposoby na kreatywne wykorzystanie plastikowych butelek.

  1. Urządzenia do nawadniania roślin

Wystarczy przyciąć doniczkę z butelki, a potem zrobić w niej kilka otworów. Taki prosty zabieg pozwoli na stworzenie efektywnego urządzenia, dzięki któremu rośliny będą miały stały dopływ wody. Ta metoda jest doskonała nie tylko dla tych, którzy nie mają czasu, by podlewać kwiaty, są też idealne dla tych, którzy lubią się okazjonalnie wyjeżdżać z domu.

  1. Lampki na święta

Bardzo prosto można stworzyć oryginalne lampki na święta. Wystarczy opróżnić butelki, okleić je kolorową folią, a następnie zamontować w nich małe światełka. Taka ozdoba wygląda bardzo efektownie i z pewnością zachwyci każdego. Zastanawiasz się, co zrobić z takim dekoracyjnym urokiem, kiedy święta miną? Lampki na bazie plastikowych butelek cieszą oko także na imprezach i w restauracjach.

  1. Krzesła i stoliki

Aż trudno uwierzyć, że z tego materiału można stworzyć wygodne meble, ale jest to możliwe. Wykonane z butelek krzesło składa się z kilku elementów, które można łączyć i regulować. Stolik natomiast powstaje w bardzo prosty sposób – wystarczy dodać kilka drewnianych desek i obręczy. Z takich mebli można korzystać na tarasie, w ogródku lub pomieszczeniach mieszkalnych.

  1. Doniczki na kwiaty

Puste butelki świetnie sprawdzają się w roli doniczek. Po oddzieleniu od pionowej części, plastikową butelkę można wypełnić ziemią i umieścić w niej kwiaty. Całość będzie prezentowała się bardzo estetycznie i zachęcająco dla oka. Można je postawić w kuchni, salonie lub na balkonie. Dzięki temu, że samodzielnie wybierzesz kolor i wzór doniczek, będą one doskonale dopasowane do stylu wnętrza i jeszcze bardziej je uatrakcyjnią.

Podsumowanie

Kreatywne pomysły na ponowne wykorzystanie plastikowych butelek to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą działać ekologicznie i dbać o środowisko. W tym artykule przedstawiliśmy 4 sprawdzone pomysły – urządzenia do nawadniania roślin, lampki na święta, krzesła i stoliki, a także doniczki na kwiaty. Każda z tych opcji stanowi świetne rozwiązanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Zainspiruj się tymi pomysłami, a przekonasz się, że praktyczne wykorzystanie plastikowych butelek jest banalnie proste.