Jak zrobić wianek na głowę ze stokrotek i innych kwiatów?

Wianek ze stokrotek a może z chabrów bławatków? Ta piękna i prosta ozdoba będzie idealna nie tylko na noc świętojańską, ale też na inne okazje! Plecenie wianków jest wspaniałą zabawa manualną dla dzieci a także stanowi relaksujące zajęcie dla dorosłych. Sprawdź ,w jaki sposób zrobić wianek i z jakich kwiatów powinien być on wykonany!

Jak zrobić wianek na głowę ze stokrotek?

Do wykonania takiego wianka potrzebujemy stokrotek bądź innych polny kwiatków. Pamiętaj przy tym, że łodyżki stokrotek powinny być jak najdłuższe! Dzięki temu plecenie będzie szło szybko i sprawnie. Kiedy już wybrałaś odpowiednie stokrotki, postępuj według poniższej instrukcji:

  1. Wybierz pięć stokrotek lub bławatków naraz. Weź te, które mają najdłuższe łodyżki.
  2. Przytrzymaj wszystkie łodygi z pięciu stokrotek i umieść nowy kwiatek prostopadle do nich.
  3. Opleć łodyżkę między pięcioma główkami stokrotek a tą jedną, zrób to możliwie najbliżej główki stokrotki.
  4. Połącz z resztą łodyg.

W ten sposób powstanie zgrabny splot, do którego dołożysz pozostałe kwiaty. Z następnym kwiatkiem robimy podobnie, ale oplatamy już go pomiędzy poprzednią a następną główką w kwiatkach. Musisz zwrócić szczególną uwagę, aby główki stokrotek były bardzo blisko siebie, ponieważ duże przerwy pomiędzy kwiatami wyglądają mało efektownie, a poza tym, taki wianek jest mało trwały. Kiedy wianek już jest wypleciony, musisz połączyć jego początek z końcem i dołożyć jeszcze kilka kwiatków. Zrobisz to wsuwając końcówki łodyg w pętelki pierwszych kwiatków.

Wianek z kwiatów – inne sposoby

Jak zrobić wianek na głowę w inny sposób? Przygotuj miękki drucik, na który będziesz nawijać łodyżki. Potrzebna będzie Ci też nitka do mocowania. W tym przypadku masz duże pole do popisu – możesz dodawać całe kępy ziół i polnych kwiatów, ponieważ konstrukcja z drucika jest dosyć mocna. Do gotowego wianka dodasz również kolorowe wstążki czy inne ozdoby DIY, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. We własnoręcznie wykonanym wianku wystąpisz na każdej letniej imprezie plenerowej lub uroczystości ślubnej.