Jak zorganizować udane przyjęcie baby shower

Jak zrobić udane przyjęcie baby shower?

Przygotowanie przyjęcia baby shower to wymagające zadanie, ale z odpowiednią organizacją i planowaniem, można z powodzeniem zorganizować wyjątkowe wydarzenie dla przyszłej mamy i jej maluszka. Poniżej przedstawiamy kilka potrzebnych wskazówek, które pomogą Ci zrobić udane przyjęcie baby shower.

  1. Planowanie i organizacja

Organizacja przyjęcia baby shower rozpoczyna się od ustalenia przybliżonej liczby zaproszonych osób i preferencji przyszłej mamy. Następnie zaplanuj miejsce, datę i godzinę przyjęcia, menu oraz program imprezy. Pamiętaj, że przyjęcie baby shower zazwyczaj odbywa się kilka tygodni przed terminem porodu, więc planowanie z wyprzedzeniem jest kluczowe.

  1. Temat i dekoracje

Temat przyjęcia baby shower może być dowolny, od klasycznych kapek dla noworodka po zabawne i kolorowe zwierzęta. Dobrym pomysłem jest również zorganizowanie przyjęcia w kolorach męskich lub kobiecych, zależnie od płci dziecka. Dekoracje mogą składać się z balonów, kwiatów, girland i innych elementów związanych z tematem przyjęcia.

  • użyj listy wypunktowanej

  • Balony, girlandy, kwiaty i inne dekoracje związane z tematem

  • Dekorowanie stołów – ściereczki, serwetki, talerze, kubki itp.

  • Zaprojektuj tort, cupcake’y i ciasto, związane z tematem baby shower

  • Słodkie przekąski w kolorach męskich lub kobiecych

  1. Gry i zabawy

Aby nasze przyjęcie baby shower było niezapomnianym wydarzeniem, warto zaplanować kilka gier i zabaw dla gości. Gry związane z tematyką dla dzieci to świetny wybór – dla przykładu, odgadywanie, czy to chłopiec czy dziewczynka, rysowanie maluszka w ciemności i wiele innych. Możesz również zorganizować konkurs na najlepsze imię dla dziecka lub konkurs na najbardziej oryginalny prezent.

  1. Darowizny i prezenty

Przyjęcia baby shower są zawsze związane z prezentami. Zanim przeprowadzisz przyjęcie, najlepiej porozmawiaj z przyszłą mamą i stwórz przyjazną dla gości listę prezentów – od podstawowych potrzeb dla malucha po dodatki do jego pokoju. Goście mogą też przynieść własne prezenty. Możesz zaproponować zabawę, w której każdy z gości przychodzi z prezentem, którego cena nie może przekroczyć określonej kwoty i prezentuje go jako część zabawy.

  1. Zapraszanie gości i podziękowania

Po wszystkim, ustal listę gości i zaproś ich na przyjęcie baby shower przynajmniej na kilka tygodni przed planowaną datą. Przygotuj zaproszenia i przekaż je osobiście, wysyłając e-maile lub pocztą. Po przyjęciu, podziękuj swoim gościom za ich obecność i prezenty. Pamiętaj, że gdy zorganizujemy dobrze przyjęcie baby shower, nie tylko przyszła mama będzie zadowolona. Dobre wspomnienia zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników!