Kreatywne pomysły na dekoracje stołu na specjalne okazje

Specjalne okazje wymagają szczególnej oprawy, dlatego warto zastanowić się nad kreatywnymi pomysłami na dekoracje stołu. Pozwoli to wyróżnić się wśród innych, a także stworzyć niezapomnianą atmosferę. W niniejszym artykule przedstawimy kilka inspiracji, które pomogą Ci w urządzeniu pięknej dekoracji stołu na różne okoliczności.

Motyw kwiatowy na stole

Kwiaty zawsze cieszą oko i dodają uroku. Dlatego warto postawić na motyw kwiatowy przy dekoracji stołu. Można wykorzystać żywe kwiaty ułożone w ozdobnych wazonach lub szklanych butelkach. Do takiej dekoracji pasują jasne obrusy i bieżniki oraz delikatne serwetki. W przypadku, gdy z jakiegoś powodu użycie żywych kwiatów jest niemożliwe, można zdecydować się na sztuczne, ale bardzo realistyczne wersje kwiatów i liści.

Minimalistyczne podejście do dekoracji

Jeśli preferujesz minimalizm, także znajdziesz sposoby na stworzenie ciekawej dekoracji stołu. Do takiej aranżacji najlepiej pasują białe lub szare obrusy, proste geometryczne kształty, naczynia z jasnego porcelany oraz szklane wazy z pojedynczymi kwiatami. Można także stworzyć kontrastowe zestawienie, np. czarne talerze i drewniane jasne podkładki.

Gra kolorów na stole

Kolorowe dekoracje są bardzo popularne i na pewno przyciągną uwagę gości. Warto jednak te barwy dobrze ze sobą zestawić i zwrócić uwagę na harmonię kolorów. Można postawić na monochromatyczne zestawienia np. czerwone talerze, z czerwonymi serwetkami i dekoracją w kolorze czerwonym. Można też połączyć kilka kolorów, np. niebieski z jasnopomarańczowym lub błękitny z różem.

Rustyczna dekoracja stołu

Jeśli organizujesz przyjęcie w stylu rustykalnym, warto zastanowić się nad dekoracją w tym stylu. Do tego idealnie nadają się drewniane podkładki, proste talerze, zastawa kuchenna, ręcznie wykonane ozdoby i na przykład bieżniki z juty. Można również zastosować naturalne dekoracje, takie jak np. suszone owoce, orzechy czy ziółka w malutkich doniczkach.

Dekoracje inspirowane rywalizacją sportową

O tej oprawie rzadko się pomija, a z pewnością jest to kreatywny i niebanalny sposób na dekorację np. przyjęcia organizowanego podczas meczu. W tym wypadku, ciekawie będzie ułożyć talerze i sztućce w kształcie boiska, wydrukować nazwy zespołów i ułożyć je na serwetkach, do których można dodać małe flagi lub szarfy w barwach drużyn.

Podsumowanie

Dekoracja stołu jest istotnym elementem przy każdym przyjęciu. Warto wykorzystać pomysły na dekoracje i postawić na coś oryginalnego i niepowtarzalnego, nadającego wyjątkowego charakteru całemu wydarzeniu. Ważne jest, aby być konsekwentnym w doborze elementów np. kolorów. Wykorzystujmy wyobraźnię i czerpmy inspiracje z różnych źródeł, układając stoły na różne okoliczności, zgodnie ze swoimi upodobaniami i stylami.