Najlepsze miejsca na wycieczki piesze w Polsce

W Polsce znajduje się wiele malowniczych tras pieszych, idealnych dla miłośników aktywnego wypoczynku. Często są to miejsca, o których nie ma się pojęcia, a warto na nie zwrócić uwagę. Gdzie zatem warto wybrać się na wycieczkę pieszą?

 1. Beskidy – niezwykłe krajobrazy i trasy dla każdego
  Beskidy to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Odnajdzie się tu każdy, zarówno miłośnik spokojniejszych, jak i bardziej wymagających wędrówek. Trasy prowadzące przez np. Bieszczady czy Tatry mają kilkadziesiąt kilometrów, a z łatwiejszych może skorzystać np. rodzina z dziećmi. Niewątpliwym plusem tej okolicy są też miejscowe pensjonaty i schroniska, w których zawsze serwuje się pyszne, lokalne jedzenie.

 2. Mazury – dziki teren i spokój
  Mazury słyną z przepięknych krajobrazów, wśród których na pewno każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Wycieczki nad jeziorami, po lasach lub położonych nieco dalej, dzikich terenach dla wielu osób stanowią najlepszy sposób na odpoczynek od miejskiego zgiełku. Dodatkowo, dla osób, które chcą pozwiedzać Mazury, warto również wybrać się na wycieczkę rowerową.

 3. Góry Stołowe – niezwykłe krajobrazy i kurorty uzdrowiskowe
  W Górach Stołowych turysta zaczyna od małych wzniesień, a później, krok po kroku przemierza coraz bardziej skomplikowane szlaki. Jednak nagrodą dla zdecydowanych są niezwykłe krajobrazy, które niczym nie przypominają innych miejsc. Co więcej, w Górach Stołowych znajdują się znane kurorty uzdrowiskowe, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

 4. Pieniny – rekreacja nad Dunajcem
  Pieniny to miejsce, które przyciąga turystów swoim pięknem, ale też rekreacyjnym charakterem. Najwięcej osób przyciąga spływ Dunajcem, który umożliwia podziwianie ciekawych form skalnych. Niezwykłą atrakcją są również wedrowki wzdłuż szlaków turystycznych, z których roztacza się widok na pobliskie góry Beskidów.

 5. Karkonosze – miejsce z historią i legendami
  Karkonosze to bez wątpienia jedno z najbardziej znanych miejsc w Polsce. Karkonosze słyną z wielu wodospadów, pięknych krajobrazów i legend. To także miejsce, w którym można poznać historię, obcować z góralami i poznać ich kulturę. Długi i wymagający szlak prowadzi na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę, warto na nią się wybrać.

Podsumowując, Polska to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, poczynając od malowniczych krajobrazów poprzez legendy, aż po wymagające i długie trasy. W żadnym miejscu nie poczujemy takiej bliskości z naturą jak w czasie wędrówek pieszych.