Zjawiskowy taniec na szarfach

Taniec na szarfach to niezwykle spektakularne widowisko, artystyczna ekspresja przyciągająca wzrok. Buduje obraz pełen napięcia, wytwarza wrażenie nieludzkiej siły, precyzji ruchów i ogromnej wytrzymałości. Ten pełen wdzięku i niezwykłego wyrazu styl, łączy w sobie elementy akrobatyki, gimnastyki oraz tańca.

Taniec oderwany od ziemi

Wyjątkowy taniec nad ziemią jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jaki i dorosłych. Najwcześniej naukę można rozpocząć od 6 roku życia. W momencie podejmowania ćwiczeń waga oraz wzrost tancerza nie mają decydującego znaczenia. Szarfy są wykonane z materiałów przystosowanych do utrzymania dużego obciążenia. Taniec na szarfach łączy różne rodzaje treningu. Jest sportem ogólnorozwojowym, służy wzmacnianiu i rozciąganiu, przyczynia się do wzrostu siły. U dzieci wiąże się z lepszą koordynacją ruchową. Podczas treningu duże znaczenie ma wypracowanie elastyczności. Regularne ćwiczenie wzmacnia ciało, mięśnie rąk i pleców. Wymaga ostrożności oraz koncentracji. Po kolei wprowadzane są kolejne figury, najpierw wykonywane nisko. Początkowo ćwiczenia wspomaga materac oraz asekuracja. Pierwsze kroki z tańcem służą m.in. oswojeniu z ruchem szarfy i wysokością. Następnie wykonywane są statyczne figury akrobatyczne poprzez oplatanie się szarfą. Później ćwiczy się bardziej skomplikowane elementy, np. dropy, czyli kontrolowane spadki. W dalszej kolejności tancerze uczą się płynnych i dynamicznych układów. Cykl nauki jest zatem etapowy i stopniowo doskonali się poszczególne elementy.

Majestatyczny taniec na szarfach

Ten wyjątkowy rodzaj tańca ma wiele wariantów. Jest odpowiedni dla osób, które lubią treningi siłowe oraz sporą dawkę adrenaliny. Ćwiczenia wymagają mocnych stawów, a zwłaszcza nadgarstków. Już początkowe próby akrobacji wpływają na produkcję endorfin. Zajęcia relaksują, pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała, umożliwiają pozbycie się napięć i stresów. Wytrwała praca pozwala z czasem nabierać coraz więcej gracji i płynności ruchów. Taniec na szarfach ma wiele innych skutków natury psychologicznej. Wpływa na akceptowanie ciała, nabranie pewność siebie oraz przełamane lęku. Pozwala kontrolować ciało i pokonywać ograniczenia. Dla obserwatorów wygląda pięknie i majestatycznie, natomiast w tancerzu buduje wewnętrzną siłę. Pozostawia też duże pole improwizacji. Stanowi wyjątkowe przeżycie dla zmysłów. Zjawiskowy taniec jest dostępny dla każdego, kto z determinacją podejmie naukę widowiskowych ewolucji w powietrzu.