Jak udekorować salon?

Płyty winylowe na ścianie to kreatywny sposób na urządzenie modnych wnętrz. Winyle doskonale podkreślają klimat aranżacji retro. Są one nietuzinkową ozdobą salonu, dzięki której pomieszczenie to zyskuje ponadczasowy styl. Nie wiesz, jak udekorować salon retro i szukasz inspiracji? Zwróć uwagę na płyty winylowe i szelakowe w ramkach! Wybór jest naprawdę duży.

Szelakowe i winylowe płyty do dekoracji salonu

Ściany w salonie retro ozdobisz, umieszczając na nich jedną lub kilka ramek z okładkami lub charakterystycznymi, czarnymi płytami. W sklepach kolekcjonerskich bez trudu znajdziesz też same ramki w formatach odpowiadających różnym rodzajom płyt, dzięki czemu stworzysz własny, niepowtarzalny wystrój. Ramki do płyt winylowych i szelakowych wybierzesz też w zestawach 5, 10 sztuk, co ułatwi Ci wykonanie stylowej, spójnej dekoracji ściennej.

Nad sofą lub stołem w salonie umieść płyty winylowe na ścianie – jest to prosty sposób na to, by wydobyć z wnętrza klimat retro. Ramki z płytami możesz rozmieścić dowolnie, w jednej lub kilku płaszczyznach. Jeśli masz małe pomieszczenie, unikaj przesytu i ogranicz się do maksymalnie 3 ramek. Zamiast ram pojedynczych możesz też zastosować ramy pionowe, na dwie sztuki winyli – takie wertykalne elementy dodają wnętrzom dynamiki.

Dekoracja ścian salonu płytami gramofonowymi

Nie wiesz, jak udekorować salon i ożywić wnętrze retro lub vintage? Wybierz eleganckie ramki aluminiowe lub drewniane w odpowiednim rozmiarze, a następnie umieść w nich płyty winylowe lub szelakowe. Uczyń salon miejscem wyjątkowym, wieszając na ścianach ramki z płytami 12, 10 lub 7 cali. Takie połączenie sprawia, że wnętrza prezentują się naprawdę wyjątkowo.

Musisz wiedzieć, że płyty winylowe na ścianie nie są żadną nowością w zakresie aranżacji salonów. Dekoracje tego typu były bardzo popularne w latach powojennych, stanowiły świetną alternatywę dla zwykłych landszaftów, portretów czy plakatów. Ozdoba w formie płyty winylowej doskonale przełamuje monotonię białej ściany i wnosi do Twojego salonu element indywidualizmu.