Wygrane w Dużym Lotku

“Pojadę na wakacje”, “Wybuduję dom dla rodziny”, ” Przeznaczę pieniądze na biednych” – to jedne z wielu haseł, które towarzyszą myślom dotyczącym rozdysponowania wygraną. Co kupon, to te same myśli. Jednak niewielu Polaków w porównaniu z tymi, którzy puszczają kupony może się pochwalić tym, że rzeczywiście wygrane odmieniły ich życie. Za wysokimi wygranymi idą pijawki, które tylko chcą wykorzystać przypadkowe bogactwo szczęśliwca i zdarzają się przypadku szybkiego bankructwa.

Duży Lotek to najbardziej popularna gra losowa w Polsce, a i możliwościami wygranej dopiero od niedawna ustępuje loterii Eurojackpot. Warunkiem wysokiej wygranej jest trafienie 6 cyfr z 49. Wraz z kumulacją rośnie wysokość wygranej, która napędza ekscytację wśród naszych rodaków. Warto pamiętać, że Totalizator Sportowy zapewnia możliwość wygranej już od 3 trafionych cyfr.

Czy stanę się bogaty trafiając tzw. 6-tkę w Dużego Lotka?

Odpowiedź musi być twierdząca, bo zakładając, że będziesz miał takie szczęście, by trafić 6 cyfr możesz zacząć planować resztę życia. Patrząc na historyczne wyniki Dużego Lotka, rekordową wygraną może się pochwalić mieszkaniem wsi Skrzyszów w woj. małopolskim, który w 2017 wygrał 36 726 210,20 zł. Do tego momentu palmę pierwszeństwa w wysokości wygranej dzierżył mieszkaniec Ziębic w woj. dolnośląskim, który 2 lata wcześniej sięgnął po wygraną w wysokości 35 234 116, 20 zł. Za taką kwotę mógłbyś sobie kupić 36 dwupoziomowych mieszkań na Zawadach w Wilanowie, albo taką samą liczbę samochodów McLaren GT.

Co w momencie gdy trafię 5-tkę, 4-kę, czy 3-kę?

Jeżeli będziesz mieć takie szczęście, że trafisz 5-tkę, to również przypływ gotówki będzie zauważalny, jednak zdecydowanie nie możesz powiedzieć o sobie, że jesteś bogaty. Dla przykładu w losowaniu z 3.10.2020 zwycięzca zgarnął 6 539,80 zł, co jest dużą kwotą, ponieważ zwycięzca, który jako jedyny wytypował poprawnie 6 cyfr zgarnął prawie 10 mln zł. Za tę kwotę możesz pojechać na wakacje, być może będziesz mógł/-a zabrać swoją drugą połówkę. Trafienie 4 cyfr w tym samym losowaniu dało kwotę 227,30 zł, co pozwoli Ci na spędzenie romantycznego wieczoru połączonego z pójściem do kina. Nie jest to co prawda szczyt marzeń, ale jest to kilkukrotne pomnożenie naszego wkładu. Z kolei trafienie 3 cyfr dało 24 zł, co możemy uznać za dobrą monetę na kolejne losowania.

Jak pokazują wyniki Dużego Lotka, zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest trafienie 6, bądź 5 cyfr, ale czyż w tej całej zabawie nie chodzi o emocje?