Nauka tańca towarzyskiego.

Jeśli interesujesz się tańcem towarzyskim, ale nie wiesz od czego zacząć, to jest tylko jedno miejsce na rozpoczęcie: taniec towarzyski kurs. Nauka najbardziej znanych tańców partnerskich może sprawić, że staniesz się gwiazdą na każdym spotkaniu towarzyskim, a jednocześnie wniesiesz do swojego życia trochę zabawy i kultury. Kiedy zapisujesz się na lekcje tańca towarzyskiego, informacje zawarte w tym poście mogą pomóc ci lepiej zrozumieć różne rodzaje tańca towarzyskiego. Kiedy ktoś odnosi się na przykład do stylu tańca, mówi o 10 różnych tańcach. Poniżej znajdziesz proste wyjaśnienie dziesięciu najpopularniejszych stylów tańca towarzyskiego:

Walc.

Jest to najczęściej kojarzony taniec, gdy ktoś wspomina o tańcu towarzyskim. To 28 taktów na minutę, robionych w 3/4 czasu i może być dość romantyczne.

Tango

Tango towarzyskie różni się od tanga argentyńskiego. Ma metrum 2/4 i wynosi 32 bary na minutę. Podczas gdy tango towarzyskie z pewnością może być romantyczne, zmysłowe może być lepszym słowem do opisania tego popularnego tańca.

Fokstrot

Jest to całkowicie amerykański taniec z muzyką jazzową i może być szybki lub wolny w zależności od zespołu.

Quickstep

Ten taniec jest inspirowany fokstrotem, ale nabiera znacznie szybszego tempa, stąd nazwa.

Walc wiedeński

Gdy tylko rozpocznie się muzyka 3/4, studio w sali balowej rozpali się szybkim i namiętnym rytmem tego „oldschoolowego” walca.

Międzynarodowa samba łacińska

Taniec do skakania, który towarzyszy zawodom, ale jako narodowy taniec Brazylii jest solowy.

Cza-cza

Ten zalotny taniec można uznać za wolniejszą mambę. Zaangażowany będzie duży ruch bioder.

Rumba

Wiele osób uważa rumbę za najbardziej namiętny i romantyczny taniec na tej liście. Jest niezwykle złożony i obejmuje wiele różnych ruchów bioder.

Jive

Pikantny taniec swingowy w rytm muzyki big band, w którym przewodzi mężczyzna, a kobiety zachęcają więcej mężczyzn, by zapraszali ich do tańca.

Paso Doble

Mężczyzna tańczy jak byk, a kobieta jak torreador.

Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami z tańca towarzyskiego dla dorosłych, pomyśl o tych opcjach. Niezależnie od tego, który z nich przykuje twoją uwagę lub łaskocze twoją wyobraźnię, dlaczego nie spróbować?
Taniec towarzyski kurs z pewnością będzie dobrą zabawą! Na większości zajęć tanecznych są uczniowie w każdym wieku i o różnym poziomie umiejętności i nauczyciele pomagają im realizować cele związane z tańcem towarzyskim w ciepłej, przyjaznej i w 100% nieoceniającej atmosferze.
Instruktaż tańca towarzyskiego da Ci więcej pewności siebie na parkiecie, świetny trening i dużo lepsze połączenie z ciałem!