Krewetka Black Tiger – Ciekawe informacje o popularnej krewetce akwariowej

Krewetka Black Tiger – ciekawe informacje o popularnej krewetce akwariowej

Krewetka Black Tiger to jedna z najpopularniejszych gatunków krewetek akwariowych na świecie. Pochodzi z rejonów Azji Południowo-Wschodniej, jednak dzięki hodowli jest dostępna na całym świecie. W poniższym artykule przedstawiamy interesujące informacje o krewetce Black Tiger.

  1. Opis gatunku

Krewetka Black Tiger (caridina cantonensis sp.) to mała krewetka, która osiąga długość do 3-4 cm. Charakteryzuje się ona ciemnym, czarnym kolorem z jasnymi paskami lub kropkami. W szczególnych warunkach może przybierać barwę miedzianą lub niebieską. W akwarium żyje około 2-3 lata.

  1. Warunki hodowlane

Krewetki Black Tiger są dość wymagające jeśli chodzi o warunki hodowlane. Ich naturalnym środowiskiem są strumienie i rzeki, które charakteryzują się lekko kwaśnym pH i miękką wodą. W akwarium należy utrzymywać pH na poziomie 6,2-6,8, a twardość wody poniżej 8°dGH. Temperatura wody powinna wynosić od 22 do 26 stopni Celsjusza. W akwarium krewetki potrzebują też roślin i korzeni, które stanowią dla nich schronienie i pokarm.

  1. Żywienie

Krewetki Black Tiger są wszystkożerne. W ich diecie powinny znaleźć się różnorodne pokarmy, między innymi: glony, bakterie, drobnoustroje, pokarmy roślinne i zwierzęce. W akwarium można podawać im specjalne karmy dla krewetek lub wafle ze spiruliną.

  1. Hodowla

Krewetki Black Tiger rozmnażają się łatwo w akwarium. Wymagają jednak specjalnych warunków, jak na przykład: dobrej jakości wody, odpowiedniej temperatury, obecności roślin i korzeni oraz pożywienia. Samice składają jaja, które są noszone pod odwłokiem przez około 30 dni. Po wykluciu młode krewetki potrzebują dobrej jakości pokarmu i czystej wody.

  1. Ciekawostki
  • Krewetki Black Tiger są hodowane komercyjnie na dużą skalę w Azji Południowo-Wschodniej.
  • Ze względu na swoją popularność i atrakcyjny wygląd, cena krewetek Black Tiger jest stosunkowo wysoka.
  • Krewetki Black Tiger są w stanie dokładnie oczyścić akwariowe rośliny i terytorium z zanieczyszczeń.
  • Black Tiger to jedna z wielu odmian krewetki kantońskiej.

Wniosek

Krewetka Black Tiger to interesująca i popularna krewetka akwariowa, która pochodzi z rejonów Azji Południowo-Wschodniej. Wymaga ona specjalnych warunków hodowlanych i zróżnicowanej diety. Jest łatwa w hodowli i atrakcyjna wizualnie.