Kreatywne pomysły na ozdoby ślubne DIY

 • Do-it-yourself – moda na własnoręczne ozdoby ślubne
 • Ozdoby ślubne DIY to idealna okazja, by wprowadzić swój własny styl i kreatywność na ślubie
 • Pomysły na ozdoby DIY – od zaproszeń po dekoracje sali weselnej
 • Kreatywne pomysły na ozdoby stołów ślubnych
 • Ozdoby DIY na ślub – dla każdego coś wyjątkowego

Do-it-yourself – moda na własnoręczne ozdoby ślubne

Planowanie ślubu to dla wielu przyszłych par nie lada wyzwanie. Wiele elementów związanych z organizacją ceremonii, wesela i przyjęcia gości wymaga sporej pracy i poświęcenia czasu. Jednym z takich elementów są ozdoby, które w odpowiedni sposób udekorują salę weselną oraz stół dla młodej pary i ich gości.

Coraz więcej par decyduje się na stworzenie ozdób ślubnych DIY, czyli wykonanych samodzielnie. Trend ten zyskuje popularność, ponieważ to fantastyczna okazja, by wprowadzić swój własny styl i kreatywność na ślubie, a zarazem zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Ozdoby ślubne DIY to idealna okazja, by wprowadzić swój własny styl i kreatywność na ślubie

Tworzenie ozdób na własną rękę to praktycznie nieograniczone pole do popisu. Można zastosować różnego rodzaju techniki, takie jak np. decoupage, quilling, scrapbooking, szycie, malowanie czy rzeźbienie. Ozdoby można wykonać z różnorodnych materiałów, np. z papieru, tkanin, drewna, szkła czy plastiku.

Najważniejsze jest jednak to, że własnoręcznie wykonane ozdoby wprowadzą do ślubu indywidualizm i niepowtarzalność. Co więcej, to świetny sposób na oszczędność, ponieważ materiały często kosztują mniej niż gotowe ozdoby z sklepu.

Pomysły na ozdoby DIY – od zaproszeń po dekoracje sali weselnej

Pełne inspiracji pomysły na ozdoby DIY na ślub to przede wszystkim:

 1. Zaproszenia
  Własnoręcznie wykonane zaproszenia to doskonały sposób na zaproszenie gości na wesele. Oryginalne wzory, kolorystyka i dodatki z pewnością zrobią wrażenie. Można zastosować np. technikę quillingu, ozdobić zaproszenie kwiatami z papieru czy dodać ręcznie przepisaną treść.

 2. Dekoracje stołu
  Stół dla młodej pary i ich gości to miejsce, które powinno być w elegancki sposób udekorowane. Można zastosować różnego rodzaju ozdoby DIY, takie jak np. kwiatowe girlandy, ozdobne podstawki, ręcznie rysowane menu czy oryginalne pudełeczka na prezenty dla gości.

 3. Dekoracje sali weselnej
  Sala weselna to miejsce, w którym spędzimy większość czasu. Dlatego warto zadbać o to, by była pięknie udekorowana. Można zastosować np. wisiorki z piórek, ozdobne kule z papieru, girlandy ze szmacianych kwiatów czy drewniane tabliczki z nazwiskami gości.

Kreatywne pomysły na ozdoby stołów ślubnych

Ozdoby stołów ślubnych to ważny element dekoracji ślubnej. Dobre połączenie kolorów, stylu i dekoracji sprawiają, że stół wydaje się bardziej elegancki, przytulny i niepowtarzalny. Oto kilka ciekawych DIY pomysłów na ozdoby stołów weselnych:

 1. Kwiatowe girlandy – w tym celu można wykorzystać sztuczne kwiaty lub kwiaty wykonane samodzielnie z papieru.

 2. Podkładki pod talerze – można je uszyć samodzielnie z kolorowej tkaniny lub papieru.

 3. Stoły dla młodej pary – tutaj można zastosować oryginalne dekoracje, takie jak np. ręcznie robiony zawieszony nad stołem karnawałowy dekiel, czy lustro z wygrawerowaną datą ślubu, postawione w centralnym punkcie stołu.

 4. Słodkie dekoracje – do ozdoby stołów weselnych można wykorzystać różnego rodzaju słodkości, takie jak np. czekoladki, cukierki czy ciasteczka. Można je ułożyć na ozdobnych półmiskach, ozdobione wpisanymi imionami pary młodej.

 5. Kwiatowe kompozycje – piękne bukiety z kwiatów to idealna ozdoba stołu dla młodej pary. W zależności od stylu i kolorystyki wesela można wykorzystać różne gatunki kwiatów i je połączyć.

Ozdoby DIY na ślub – dla każdego coś wyjątkowego

Na koniec należy podkreślić, że własnoręcznie wykonane ozdoby ślubne to doskonała okazja, by wyrazić siebie i swoją kreatywność. Można stworzyć coś naprawdę niepowtarzalnego i wyjątkowego, co zrobi wrażenie na gościach. A jaka satysfakcja płynie z tego, że to właśnie nasze ręce stworzyły piękne i niepowtarzalne elementy dekoracji weselnej!